09 april 2022 - door Redactie
De AFM legt aan Robeco een boete op van 2 miljoen euro. Klanten moeten beter gecontroleerd worden op verdachte geldstromen.
De AFM vindt dat Robeco een poortwachter die verdachte geldstromen buiten het banksysteem moet kunnen houden. Robeco moet daarom klanten voortdurend controleren op mogelijke witwaspraktijken. Elke transactie die twijfelachtig is, moet ook meteen gemeld worden aan de autoriteiten.
De AFM hekelt dat Robeco tussen juli 2018 en april 2020 te weinig controles heeft uitgevoerd. Er blijkt vooral een probleem te zijn met de interne processen. Zo moet regelmatig nagevraagd worden of de gegevens van de klant nog wel kloppen.
Klanten moeten ook gerangschikt worden volgens risico. Ook hier schoot Robeco te kort, waardoor de bank slecht zicht had op mogelijk verdachte geldbewegingen.
Omwille van de hete adem van de AFM en de DNB investeren vermogensbeheerders en banken volop in technologie om witwassen beter te voorkomen. Alleen de neobank bunq durft ten strijde te trekken tegen de regels van de DNB. Volgens bunq beschikken zij over een zelflerend systeem dat veel beter witwaspraktijken kan herkennen en is de statische vragenlijst van de DNB oubollig.
26 december 2022
We hebben allemaal nood aan een beetje ontspanning en dat hoeft niet altijd veel geld te kosten...
Lees meer
22 december 2022
Inwoners van de Europese Unie moeten gaan betalen voor de broeikasgassen die ze uitstoten. Dat is na lang onderhandelen besloten.
Lees meer
19 december 2022
De huizenprijzen in Nederland gaan in 2023 en 2024 dalen met ongeveer 6 procent. Dat verwacht De Nederlandsche Bank (DNB). Reden voor deze daling is de hogere hypotheekrente en de afkoeling van de economie.
Lees meer
01 december 2022
Een groot deel van de kotvissers denkt na over het stoppen met vissen. Maar liefst 79 kotvissers zijn ingegaan op een saneringsregeling.
Lees meer
26 oktober 2022
Mensen die vroeger te veel belasting hebben betaald over hun spaargeld worden door de Consumentenbond opgeroepen om zich te melden.
Lees meer